13.10.2018, 19:25 | czytano: 1163

Objazdowy teatr angielski i uczniowie z Łapsz Niżnych i Niedzicy

arch. szkoły
TNT Theatre Britain to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie angielskiej i amerykańskiej kultury w krajach europejskich.
Na repertuar tego teatru składają się stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki teatru. Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim. Nic w tym dziwnego - występują w nich przecież sami ‘native speakers’ - aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów.
Teatr przyjeżdża do Krakowa tylko dwa razy do roku: na wiosnę i jesienią. Tym razem uczniowie klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych i Niedzicy pod opieką pani U. Kulczyckiej i P. Krzysik obserwowali spektakl „Pigmalion” w krakowskim teatrze muzycznym „Variette”. W ten niecodzienny sposób uczniowie mieli możliwość przetestowania swoich umiejętności językowych. Wizyta w teatrze dała możliwość urozmaicenia nauki języka angielskiego naszym uczniom i była znakomitą sposobnością do obcowania z żywym londyńskim angielskim (w wielu odsłonach). Wszyscy będziemy miło wspominać ten wyjazd.

U. Kulczycka
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl