15.10.2018, 17:00 | czytano: 592

Konkurs Mam Zawód. Mam Fantazję 2018 w ZSCKR Nowy Targ

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu w roku szkolnym 2018/2019 jest partnerem i współorganizatorem Konkursu „Mam Zawód. Mam Fantazję” w konkurencji z branży rolniczo – leśnej z ochroną środowiska.
Zmagania konkursowe odbędą się dniu 16.10.2018 r. , początek o godz. 10.00 w ZSCKR Nowy Targ. Zadaniem uczestników będzie” Opracowanie projektu koncepcyjnego ogrodu przy domu jednorodzinnym, położonym na Podhalu”.
VI edycja Konkursu „Mam zawód. Mam fantazję” organizowana jest w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. Organizatorem Konkursu jest Województwo Małopolskie – Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego. Konkurs organizowany jest w partnerstwie ze szkołami zawodowymi z terenu Województwa Małopolskiego. Skierowany jest on do uczniów szkół zawodowych z terenu Województwa Małopolskiego.
W konkurencji z branży rolniczo - leśnej w Nowym Targu na Kokoszkowie wystartuje 10 drużyn po max 4 osoby w drużynie. Czas trwania zmagań konkursowych - 4 godziny.
Organizator wyznacza skład Jury konkursu w porozumieniu z Partnerem dla każdej konkurencji. W skład Jury wchodzą m. in.: lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele rynku pracy oraz sektora edukacji i nauczyciele zawodów.

Celem Konkursu jest miedzy innymi:
wsparcie rozwoju kształcenia zawodowego w Małopolsce,
sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczniów w poszczególnych zawodach,
umożliwienie uczniom szkół zawodowych konfrontacji umiejętności  i wiedzy nabywanej w trakcie procesu kształcenia
wspieranie rozwoju współpracy szkół zawodowych z przedsiębiorcami
Na laureatów czekają atrakcyjne  nagrody. Wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Kształcenia Zawodowego, która odbędzie się w pod koniec 2018 roku.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl