15.10.2018, 23:54 | czytano: 1072

„Jan Paweł II – Pamiętamy...” (zdjęcia)

zdj. Andrzej Kubatek
„Jan Paweł II – Pamiętamy...” to tytuł wystawy, której uroczyste otwarcie miało miejsce w czwartek 11 października w Szkole Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie.
Postać Papieża Polaka jest nam bardzo bliska. Jan Paweł II był patronem Gimnazjum w Zębie, od 18 lat nasza szkoła jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu „Jan Paweł II – Patron Njagodniejszy”, a co roku uczestniczymy w spotkaniach pod obeliskiem w Zębie, który postawiono na pamiątkę przejazdu Jana Pawła II przez Ząb w 1997 r. – wylicza Piotr Malinowski, dyrektor szkoły i pomysłodawca organizacji wystawy w najwyżej połozonej szkole w Polsce z okazji 40 rocznicy wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
Organizatorom udało sie przygotować naprawdę sporą ekspozycję. Mnóstwo pamiątek, kolekcji i prac. Obrazy, rzeźby, medale, znaczki pocztowe, zdjęcia, rysunki, materiały prasowe, kartki pocztowe i wiersze. Swoje prace wystawili m.in. tak znamienici artyści jak Stanisław Cukier - rzeźbiarz, pedagog i zarazem dyrektor Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, Ireneusz Wrzesień - malarz, pedagog, Ewa Ross-Baczyńska – absolwentka ASP w Warszawie, zajmująca się rzeźbą i medalierstwem, Janusz Jędrzejowski – absolwent wydziału malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, tworzący w drewnie i metalu. Otwarcia wystawy dokonał Piotr Malinowski – dyrektor szkoły, ks. proboszcz Parafii św. Anny w Zębie - Kazimierz Sołtysik oraz wójt Gminy Poronin - Bronisław Stoch.

Wystawę będzie można obejrzeć do 17 października 2018 r.,

tekst i zdj. Andrzej Kubatek
komentarze
kogitator18.10.2018, 20:34
Pamiętamy, pamiętamy, 40 lat temu Wojtyła wyszedł na balkon i na cały świat wypowiedział słynny cytat z księgi Izajasza "nie lękajcie się". Niestety, 40 lat minęło, Papieża Polaka już wśród nas nie ma, natomiast ze strony środowiska filmu "Kler" padły pod adresem księży słowa "Lękajcie się" (sic!). Kościele Rzymsko-Katolicki w Polsce, róbże wreszcie coś z tą sprawą, a nie non stop nic tylko wspominki o polskim Papieżu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl