16.10.2018, 20:15 | czytano: 5634

Bokser Adam Kownacki spotkał się w uczniami szkły w Harkabuzie (zdjęcia)

arch. szkoły
HARKABUZ. W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej pojawił się Adam Kownacki - polsko-amerykański bokser wagi ciężkiej, który po kilku latach nieustannych sukcesów znalazł się w pierwszej dziesiątce bokserskiego świata. Pan Adam opowiedział uczniom o długiej drodze do sukcesu podkreślając rolę pasji, zaangażowania i ciężkiej pracy.
Codzienne treningi i długa regeneracja organizmu po walce to życie powszednie sportowca.
Porównał boks do szachów: w szachy gra się na szachownicy, boks jest na ringu, a poza ringiem to nie boks, tylko łobuzerka. To ważne słowa dla tych, którzy w nieodpowiedni sposób chcieliby wykorzystać swoje waleczne możliwości.

Każdy mógł zadać pytanie, każdy też otrzymał autograf od pana Kownackiego, natomiast na pewno ten dzień najbardziej utkwi w pamięci Zbyszkowi z kl.VIII, który odbył krótki trening z gwiazdą boksu, na pamiątkę zaś otrzymał koszulkę. Kto wie, może kiedyś Zbyszek będzie mógł się pochwalić zdjęciem z mistrzem świata - czego Adamowi Kownackiemu z całego serca życzymy!

Dziękujemy serdecznie panu Michałowi Rutkowskiemu i panu Stanisławowi Możdżeniowi za zorganizowanie tego niezwykłego spotkania. Skromność i otwartość Adama Kownackiego w połączeniu z jego sukcesami sportowymi na pewno poszerzy grono fanów śledzących kolejne walki nawet w środku nocy.

Tekst i zdjęcia: Ilona Traczyk-Bożek
Może Cię zainteresować
komentarze
K.17.10.2018, 08:51
Zazdroszczę uczniom, gratuluje organizatorom spotkania!
Takie wydarzenia maja wpływ na kształtowanie młodzieży, warto pokazywać dobre wzorce, ludzi sukcesu - może dzieciaki kiedyś wybiorą sport, a nie łobuzerkę ;-)
Obserwator17.10.2018, 08:34
Super spotkanie gratuluję pomysłu. Powodzenia
adam16.10.2018, 21:28
Ale fajnie im!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl