19.10.2018, 19:13 | czytano: 905

Szkolny Rajd na cześć pierwszego dyrektora (zdjęcia)

arch. szkoły
Polska złota jesień sprzyjała temu, aby w Zespole Szkół im. Bohaterów Westerplatte odbył się Szkolny Rajd im. Stefana Wacławiaka – pierwszego dyrektora szkoły.
Było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie, które nadzorowała klasa III B LO wraz z wychowawcą Krzysztofem Mirajem oraz dyrektor Zofią Łopatą. W wydarzeniu wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele.
Akcja podzielona została na dwie części. Pierwszą stanowiła akademia upamiętniająca I i II wojnę światową, katastrofę smoleńską oraz zbrodnie w Katyniu, którą przygotowała klasa IV THI wraz z wychowawcą p. Andrzejem Kwietniem. Po uroczystości młodzież oglądała wystawę broni historycznej pochodzącej z czasów wojen. Następnie zadaniem grup było wzięcie udziału w konkursach: historycznym oraz geograficznym dotyczącym Orawy. Przed wyjściem uczniowie uczestniczyli również w konkurencji z zakresu udzielania pierwszej pomocy, jednocześnie dowiadując się od wykwalifikowanych strażaków w jaki sposób postępować w przypadku urazów poszczególnych części ciała. Po wylosowaniu trasy młodzież pod opieką nauczycieli wyruszyła w teren.

Trasy prowadziły do pomników, kamiennych figur oraz obiektów sakralnych na terenie Jabłonki. W czasie wędrówki uczniowie rozwiązywali przydzielone zadania: m.in. opisywali docelowe miejsce, uzupełniali mini quiz , zapamiętywali mijane ulice, czy wykonywali upamiętniającą fotografię. Po powrocie do szkoły na uczestników czekał słodki poczęstunek. Rajd był jednoczenie hołdem złożonym śp. dyrektorowi Stefanowi Wacławiakowi, na którego grobie w tym dniu grupa uczniów złożyła kwiaty, ale także była to okazja do poznania swej „małej ojczyzny” i realizacja edukacji regionalnej.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl