06.11.2018, 18:51 | czytano: 472

Odblaskowa szkoła w Zakopanem

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Josepha Conrada STO w Zakopanem zakończyła udział w IX edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.
W ramach działań promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym wszyscy uczniowie zostali wyposażeni w odblaski, a w ramach Odblaskowego Tygodnia uczestniczyli w różnorodnych działaniach. Należały do nich m.in. szkolne konkursy: plastyczny – indywidualny – w dowolnych technikach i wiedzy o ruchu drogowym – drużynowy – przy użyciu smartfona z aplikacją Kahoot!. Zwycięzcy zostali nagrodzeni. Tematyka bezpieczeństwa na drodze była także poruszana na zajęciach rozwijających: muzycznych (nauka piosenki „W drodze do szkoły”), plastyczno-przyrodniczych (wykonanie makiety ruchu drogowego, dzięki której wszystkie dzieci bawiąc się, ćwiczą jednocześnie bezpieczne zachowania na drodze) i językowych (stworzenie przez uczniów gry, która wymagała podstawowej znajomości zarówno zasad ruchu drogowego, jak i odpowiedniego słownictwa angielskiego i niemieckiego).
Podczas zajęć komputerowych uczniowie wykonali natomiast projekt pt. „Mój wymarzony odblask”, ćwicząc jednocześnie umiejętność pracy w programie Paint. O bezpieczeństwie rozmawiano także na godzinach z wychowawcą. Podczas jednej z takich lekcji, w klasie VIII, powstała petycja, którą uczniowie złożyli na ręce wiceburmistrz Agnieszki Nowak-Gąsienicy. Z kolei reprezentacja klasy II spotkała się z uczestniczkami zajęć Uniwersytetu III Wieku. Podczas spotkania uczniowie wygłosili mini wykład dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Opowiedzieli też o zasadach poruszania się po drodze oraz o tym, dlaczego warto nosić odblaski. Pokazali także znaki drogowe dotyczące pieszych. Jedną z atrakcji Odblaskowego Tygodnia było zaproszenie babci, która przeczytała uczniom interesujące opowiadanie. Przedstawione w nim zostały sytuacje związane z ulicą, ruchem drogowym, sygnalizacją świetlną. Zadaniem dzieci było uważne słuchanie i „układanie” treści opowiadania z ogromnej liczby obrazków. W trakcie różnorodnych działań nie zabrakło również spotkania z policjantami.

Agnieszka Jurczyńska-Kłosok, zdj. archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl