11.11.2018, 22:10 | czytano: 898

Pamięć o przeszłości buduje przyszłość (zdjęcia)

arch. szkoły
Pamięć o przeszłości buduje przyszłość. To hasło obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości w Zespole Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica w Nowym Targu.
Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to dla każdego z nas Polaków wzruszający i uroczysty czas. W związku z tym społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Placówek im. Stanisława Staszica przygotowała szereg imprez mających na celu upamiętnienie odzyskania wolności przez nasz kraj. Obchody rozpoczęły się już w środę Międzyszkolnym Turniejem Drużyn Mieszanych w Unihokeju. Wzięło w nim udział 6 drużyn ze szkół średnich w Nowym Targu.
Również w środę przeprowadzony został konkurs matematyczny „100 zadań na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Udział w nim wzięło ponad 30 młodych, zdolnych matematyków z 6 nowotarskich szkół średnich.

W czwartek z kolei został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny na plakat promujący Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kulminacyjnym punktem obchodów niepodległościowych było uroczyste widowisko patriotyczne pt. „Wolność nam zadana” przygotowane przez uczniów szkoły. Jednym z ważnych wydarzeń piątkowego święta było odśpiewanie hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Blisko półtora tysiąca uczniów i nauczycieli w podniosłej atmosferze odśpiewało naszą narodową pieśń.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl