28.11.2018, 23:22 | czytano: 1123

Rock&roll w II LO (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W II LO miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uczniowie postanowili rozruszać społeczność szkolną organizując rock&rollowy koncert muzyczny. Głównym inicjatorem wydarzenia był zespół The Strangers.
Koncert rozpoczął się wystąpieniem Wiktorii Banaś i Marii Chrobak, które rozgrzały publiczność klasykami polskiej muzyki. Koncert został uświetniony pojawieniem się zespołu TEH w składzie Kuba Starzyk i Karol Garbiarz.
Całość wydarzenia zamknął występ organizatorów, czyli zespołu The Strangers w składzie: Katarzyna Kukułka z I LO, Dominika Gacek, Bartłomiej Bukowski i Maksymilian Bieniara z II LO oraz Kacper Molek z ZSKR.

Podczas koncertu można było usłyszeć wiele polskich piosenek, m. in. utwór „Wataha” Męskiego Grania, „Aleja Gwiazd” Zdzisławy Sośnickiej czy „Wehikuł czasu” zespołu Dżem. Duża różnorodność utworów, a także zróżnicowanie gatunków przypadło do gustu słuchaczom, a sam koncert spotkał się z bardzo dużym entuzjazmem. Nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele z chęcią usłyszeliby młodych artystów jeszcze raz. Wykonawcy zapowiedzieli, że nie był to ostatni koncert i przygotowują kolejne wydarzenia. Zespół The Strangers będzie można usłyszeć niebawem, bo już 7 grudnia
w Zakopanem.

Zespół The Strangers
Zobacz pełną wersję podhale24.pl