05.12.2018, 14:08 | czytano: 740

Konsul Generalny Republiki Słowackiej gościł w ZS w Jabłonce (zdjęcia)

arch. szkoły
JABŁONKA. Uczniów Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte odwiedził konsul Republiki Słowackiej Tomaś Kaśaj. Towarzyszył mu jego zastępca.
W spotkaniu, prócz dyrektor szkoły Katarzyny Lasak, wzięli udział uczniowie z klasy I i II pobierający naukę języka słowackiego wraz z nauczycielem.
Spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze. Konsul przekazał uczniom informację o pełnionej funkcji, pracy i działalności konsulatu RS w Krakowie. Motywował uczniów do nauki języków obcych, w tym również do nauki języka słowackiego, mówił o ogromnych możliwościach wykorzystania umiejętności językowych w obecnej sytuacji i zdobyciu dobrze płatnej pracy.

Młodzież dzieliła się informacjami na temat swoich pasji i zainteresowań. Wspominali również o wycieczkach na Słowację, podczas których poznają piękne regiony, kulturę i obyczaje, doskonalą język słowacki. Wielu uczestniczyło w projektach unijnych, które również zrealizowano na terytorium Słowacji. Gość wyraził nadzieję, że szkoła będzie w dalszym ciągu czyniła starania na rzecz budowania wzajemnych relacji polsko-słowackich.

źródło: szkoła, opr. s/
komentarze
matak-Polska06.12.2018, 22:12
Nieporozumienie... Dalby sobie spokój i nie mącił w głowach...
orawiec06.12.2018, 20:31
zabrakło człowieka PZPR
gdzie sie stracił ?