05.12.2018, 17:20 | czytano: 472

Uczniowie z klasy o specjalności biologiczno-chemicznej na Uniwersytecie Jagiellońskim

arch. szkoły
Uczniowie klasy Ic Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce wraz z opiekunami-wychowawcą - Marią Białoń oraz Michałem Białoniem udali się na wycieczkę do Krakowa, której najważniejszym punktem była wizyta w Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, którego Dziekanem jest absolwent jabłonczańskiego liceum - prof. dr hab. Zbigniew Madeja.
Mimo wielu zajęć Dziekan zaszczycił ich na krótko swoją obecnością, przywitał i wyraził zadowolenie z powodu wizyty w Zakładzie Biologii Komórki. Uczniowie brali udział w dwóch wykładach: dr hab. Jolanty Sroki na temat migracji komórek zwierzęcych oraz dr hab. Justyny Drukały o produkcji komórek macierzystych skóry i leczeniu uszkodzeń skóry tymi komórkami macierzystymi. Niezwykle ciekawe treści przyciągnęły uwagę młodzieży. Po wykładach uczniowie wraz z opiekunami zostali oprowadzeni po Zakładzie Biologii Komórki przez dr Sylwię Bobis- Wozowicz –również absolwentkę jabłońskiego liceum, gdzie mieli możliwość posłuchać o jej pracy badawczej, zobaczyć laboratoria i sprzęty wykorzystywane w pracy naukowej a nawet samodzielnie poćwiczyć.
Wycieczka zakończyła się w teatrze Bagatela, gdzie młodzież obejrzała spektakl „Boeing, boeing – Odlotowe narzeczone”. Pomimo, że wycieczka trwała tylko jeden dzień był to bardzo aktywny i interesujący czas.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl