16.12.2018, 18:20 | czytano: 784

Nagrody dla uczennic Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana (zdjęcia)

zdj. Justyna Wilkus
NOWY TARG. Uczennice technikum fotografii i multimediów Zespołu Szkół nr 1 im Władysława Orkana odebrały nagrody przyznane w konkursie fotograficznym: "Przechodniu powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie - miejsca pamięci narodowej w Nowym Targu i na Podhalu" zorganizowanym przez Muzeum Podhalańskie.
Wręczenie miało miejsce w sali reprezentacyjnej Muzeum Podhalańskiego w obecności Burmistrza Miasta Nowy Targ - Grzegorza Watychy, przedstawiciela Rady Powiatu - Karola Skrzypca oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Targu - ppłk Pawła Wójcika. Młodzieży z ZS 1 nagrody wręczyli burmistrz i kierownik muzeum dr Roberta Kowalski.
I miejsce zajęła Patrycja Kurowska z kl. II FL; III miejsce - Katarzyna Gietat z kl. III FM i Marcelina Zubek z kl. II FL. Wyróżnienia uzyskały dziewczyny z kl. II FL- Justyna Gąsienica, Marcelina Gołdyn, Maria Młynarczyk, Karolina Murzańska.

Wręczenie nagród było ono częścią uroczystego podsumowanie i zakończenie realizacji Programu edukacyjno-naukowego prowadzonego przez Muzeum Podhalańskie pod hasłem: „Zaginiony Legion Piłsudskiego. Kwatera wojenna z lat 1914-1923 w Nowym Targu”, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w którym to programie uczestniczył Zespół Szkół nr 1 im Władysława Orkana w Nowym Targu. Nagrodzone prace można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w Muzeum Podhalańskim.

źródło: szkoła, zdj. uczennica ZS 1 - Justyna Wilkus
Zobacz pełną wersję podhale24.pl