09.01.2019, 18:37 | czytano: 559

Turniej e-sportowy w ZS nr 1 w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Patrycja Kurowska z ZS1
W Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu odbyła się trzecia edycja turnieju e-sportowego SoCool. Wirtualne gry cieszą się dużym powodzeniem wśród młodzieży, dlatego od godziny 9.00 społeczność Sokoła mogła przyglądać się rywalizacji grup uczniowskich o wejście do reprezentacji szkoły w grach: Counter Strike, League of Legends oraz FIFA.
Ideą przyświecającą organizowanemu wydarzeniu była promocja współzawodnictwa, zdrowej rywalizacji jak również rozwijanie pasji uczniów związanych z grami wirtualnymi. W oficjalnych zawodach wzięło udział ponad 80 osób. Podczas rozgrywek finałowych każdy uczeń mógł sobie umilić czas w specjalnej strefie wolnej gry, zmagając się w: Dirt’a, Wiedźmina 3, Broforce’a, Forza Horizon 4 i in.
Nad właściwym przebiegiem rozgrywek czuwali organizatorzy: przewodniczący samorządu uczniowskiego - Tomasz Mikołajczyk, przewodniczący sekcji e-sportowej - Krzysztof Pelczarski wraz z członkami sekcji, a także grono pedagogiczne. Przygotowanie całego turnieju (w tym przystosowanie 46 komputerów szkolnych oraz 5 serwerów) trwało 4 dni. Organizacja turnieju pochłonęła około 500 roboczogodzin i pozwoliła przyszłym informatykom wykorzystać wiedzę zdobytą w czasie nauki w Sokole. Natomiast uczestnicy turnieju rozwijali swoje umiejętności, zdobyli nowe doświadczenia i zaznali wielu emocji.

Największe tłumy przyciągnęły zmagania w Counter Strike, którego rozgrywka streamowana była na scenie auli ZS 1. Natomiast grający w LoL’a przeżyli wiele niezapomnianych akcji, dostarczających wielkich emocji. Nie zabrakło również ciekawych rozgrywek piłkarskich w FIFA 19. Wielu wykazało się świetnymi umiejętnościami w tej grze. Zorganizowane wydarzenie wzbudziło wielkie zainteresowanie i okazało się być wielkim sukcesem, w związku z czym planowana jest organizacja turnieju międzyszkolnego.

Tekst- Grzegorz Mroszczak - uczeń ZS 1; zdjęcia wykonała Patrycja Kurowska – uczennica ZS 1
komentarze
brzydko04.02.2019, 20:19
przemoc na ekranie, zabijanie i Dyrektor na to pozwala? a Starosta to popiera?!
asz31.01.2019, 20:35
brutalne gry w szkole?!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl