15.01.2019, 19:09 | czytano: 1003

Złoty Ekonomik

arch. szkoły
Co roku, PERSPEKTYWY ogłaszają wyniki rankingu najlepszych liceów i techników w Polsce. W tym roku, po raz trzeci, zdobywcą złotej tarczy dla najlepszych techników został Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.
Placówka zajęła 4. miejsce w Małopolsce - na 100 punktowanych miejsc - oraz 35. w Polsce - na 500 punktowanych miejsc.
Kapituła Rankingu Techników 2019 brała pod uwagę następujące kryteria:
- sukcesy w olimpiadach
- maturę – przedmioty obowiązkowe
- matura – przedmioty dodatkowe
- wyniki egzaminów zawodowych

Uzupełnieniem rankingów głównych są trzy dodatkowe ogólnopolskie rankingi Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2019 prezentujący 200 liceów, których uczniowie najlepiej zdali maturę w maju 2018 r oraz Ranking Maturalny Techników 2019 prezentujący 200 techników, których uczniowie najlepiej zdali maturę w maju 2018 r Spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Nowotarskiego,na punktowanych miejscach znalazły się jedynie technika. Są nimi: Technikum Nr 2 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, zajmując 74 pozycję [na 200 techników] oraz Technikum w ZS Zawodowych i Placówek w Krościenku-241 pozycja.

"Każde wyróżnienie cieszy, zwłaszcza, gdy składa się na nie ciężka praca wielu podmiotów. Nie byłoby wyniku bez zaangażowanych uczniów, którzy potrafią stawiać sobie ambitne cele i do nich konsekwentnie dążyć. Nie byłoby sukcesu bez zaangażowanych nauczycieli, rodziców, dyrekcji, którzy potrafią rozniecić iskrę ambicji i zdrowego współzawodnictwa. ZSE w Nowym Targu konsekwentnie, z roku na rok, zmienia w rankingu PERSPEKTYW miejsce na wyższe, a to cieszy podwójnie. Oby w przyszłym rozdaniu można było pochwalić się podobnymi sukcesami" - czytamy na stronie szkoły.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl