30.01.2019, 10:02 | czytano: 858

10 uczniów Goszczyńskiego w finale Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej

arch. szkoły
NOWY TARG. Pasjonaci matematyki, ambitni kandydaci na studia techniczne, a może przyszli inżynierowie… Z ogromną dumą pragniemy poinformować, że do finału tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej z matematyki zakwalifikowało się 10 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego.
Są to - z klasy IIIA: Maria Jarkiewicz, Agnieszka Kojs, Jan Górka, Dominik Machaj, Marek Mikołajczyk, Patrick Gałowicz, Kamil Czaja, z klasy III F Kamil Pluciński oraz – co warte szczególnego podkreślenia – z klasy IIA: Marcin Głodziak i Jakub Pilch.
Sukces tym większy, że z całej Polski do finału zostało zakwalifikowanych tylko 123 uczniów.

Laureatom etapu finałowego w zależności od uzyskanych wyników uczelnia przyznaje punkty w postępowaniu rekrutacyjnym na wybrany kierunek studiów na Politechnice Krakowskiej. Laureatem I stopnia etapu finałowego konkursu „O Złoty Indeks PK” zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 81% do 100% maksymalnej liczby punktów – otrzymuje on 100 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Laureatem II stopnia zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 51% do 80% maksymalnej liczby punktów – otrzymuje on 50 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym. Laureatem III stopnia zostaje uczestnik, który uzyskał wynik od 30% do 50% maksymalnej liczby punktów - otrzymuje on 30 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Za wszystkich finalistów trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 23 lutego 2019r.
Wszyscy uczniowie pracują pod opieką mgr Joanny Trybuły.

źródło: szkoła
komentarze
'9508.02.2019, 15:39
Gratulacje! Bardzo dobra szkoła, polecam z całego serca. 3 lata konkretnej nauki i wysokie wyniki na maturze każdego roku. Piękny poziom prezentuje Goszczyński.
K.30.01.2019, 11:33
Brawo! Chłońcie wiedzę, uczcie się, gratuluję zapału i talentu do nauki
Zobacz pełną wersję podhale24.pl