11.02.2019, 12:29 | czytano: 431

Nowotarskie obchody Światowego Dnia Chorego

arch. szkoły
NOWY TARG. Zespół Charytatywny działający przy Parafii NSPJ pod kierunkiem s. Benwenuty jak co roku zaprosił chorych z Nowego Targu i okolic na specjalne nabożeństwo w Kościele, a później na wspaniałą Agapę.
Przy pięknie zastawionych stołach ze słodkościami, pączkami, ciastami zasiedli zaproszeni goście: kapłani pracujący w Parafii NSPJ na czele z ks. Proboszczem ks. Stanisławem Strojkiem.
Wolontariuszki działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu pomagały w obsługiwaniu goszczących się. Przygotowały również słodki upominek dla zebranych.

Zebranym towarzyszył piękny występ zespołu Boliwijskiego, który charytatywnie uświetnił to spotkanie. Klimatyczne dźwięki wyrwały wiele osób do śpiewu i tańca. To spotkanie sprawiło, że ludzie starsi, chorzy, a nieraz samotni chociaż na chwilę uśmiechnęli się i poczuli prawdziwą wspólnotę. W radosnej , pełnej nadziei na spotkanie w przyszłym roku atmosferze późnym wieczorem spotkanie się zakończyło. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tego spotkania : szczególnie s. Benwenucie, Paniom z Zespołu Charytatywnego i wolontariuszkom z ZSE. Bóg zapłać.

Światowy Dzień Chorego przypada w dniu wspomnienia objawień Matki Bożej w Lourdes 11 lutego. Święty Jan Paweł II zapoczątkował je w 1994r. Chorzy są ważną częścią Kościoła, cierpiąc łączą się z cierpieniem Zbawiciela wypraszając łaski dla całego świata.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl