12.02.2019, 18:10 | czytano: 3258

Reprezentanci Goszczyńskiego na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie (zdjęcia)

arch. szkoły
Styczeń był dla wielu tysięcy młodych ludzi czasem niezwykłych wydarzeń związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży. Z Archidiecezji Krakowskiej na spotkanie z Ojcem Świętym do Panamy, na drugi koniec świata udało się 611 osób. W tej grupie byli także uczniowie I LO w Nowym Targu.
Byli to: Kamila Fryźlewicz, Agnieszka Truty, Oliwia Smolarska i Oliwia Wiktor z katechetą ks. Danielem K. Tomczakiem, a także absolwentka Wiktoria Zarębczan.
Światowe Dni Młodzieży to wyjątkowy czas wiary, spotkania, braterstwa, modlitwy, wymiany kulturowej i wielu innych duchowych bogactw. Grupa Nowy Tag do Panamy miała wielką przyjemność uczestniczyć w pełnym wymiarze tego święta młodych.

Czas ŚDM składa się z dwóch części. W pierwszej kolejności odbywają się Dni w Diecezji, w czasie których pielgrzymi mają okazję poznać tradycje, zwyczaje oraz życie codzienne gospodarzy. Uczestnicy z diecezji krakowskiej ten czas spędzili w małej miejscowości Monagrillo w dystrykcie Chitre nad Oceanem Pacyficznym, gdzie spotkali się z niezwykłą gościnnością, życzliwością i ewangeliczna serdecznością.

Druga część ŚDM to wydarzenia centralne pod przewodnictwem papieża. Te odbywały się w Panama City na Cinta Costera oraz w Metro Parku. Na ten czas Panama zamieniła się w wielobarwną stolicę chrześcijańskiej młodości, radości i niezwykłego braterstwa.

Młodzież zapewne na długo zapamięta to wspaniałe doświadczenie panamskie, a także przejmujące i jakże adekwatne słowa Franciszka. Choćby te definiujące młodość jako „Boże teraz” a nie poczekalnie, w której oczekują ludzie na swoje 5 minut życia. Bo jak mówił papież – jutra nikt ci nie zapewni, twoje życie jest tutaj i teraz. Dzisiaj, nie jutro. Lub te, że powołanie to marzenie Boga o naszym życiu i że mamy być wpływowi jak Maryja, najbardziej wpływowa kobieta Świata.
Światowe Dni Młodzieży w Panamie niestety przeszły do historii…teraz pozostaje zaaplikować w codzienności doświadczoną mądrość, podzielić się zdobytymi owocami z drugim człowiekiem i czekać na rok 2022, by udać się do Portugalii na kolejną odsłonę tego niezwykłego, genialnego i zarażającego czystym Dobrem święta młodych.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
wasyl12.02.2019, 21:18
Zazdroszczę
Zobacz pełną wersję podhale24.pl