06.03.2019, 10:46 | czytano: 1451

O Virginii Woolf po angielsku. Niecodzienna „Lekcja czytania” w II LO (zdjęcia)

arch. szkoły
W II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu zorganizowana została szósta już „Lekcja czytania”. Tym razem była to lekcja nieco inna od poprzednich, ponieważ została przeprowadzona w języku angielskim.
Pprócz uczniów liceum uczestniczyli w niej uczniowie ze szkół partnerskich w Austrii, Bułgarii, Francji i Włoch przebywający na Podhalu w ramach projektu „ART TЯA: From ART TЯAilers towards new skills and competences, more responsive to the labour market and the knowledge-based society needs” współfinansowanego w programu Erasmus +.
Zajęcia poprowadził Michał Sowiński – krytyk literacki, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, redaktor literacki Festiwalu Conrada. Tekstem, wokół którego skupiali się uczestnicy, był utwór „The Death of the Moth” Virginii Woolf.
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na celu budzenie zainteresowania literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
K.08.03.2019, 10:46
"krytyczkami" i "profesorkami"
rozumiem, że to nie profesja, wiedza bądź osiągnięcia, a płeć determinuje nam jakość rozmówców :-)))
co to za nowomowa..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl