18.03.2019, 12:07 | czytano: 783

Pod znakiem haiku w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana (zdjęcia)

NOWY TARG. W ramach projektu społecznego „Czytaj z Sokołem” w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana odbyło się spotkanie Krzysztofem Kokotem oraz Jadwigą Cedzidło.
Pani Jadwiga zebranym w auli ZS1 przybliżyła kulturę Japonii, natomiast pan Krzysztof Kokot – nowotarski aptekarz, z zamiłowania poeta, tworzącym m. in. haiku, wielokrotnie nagradzany w konkursach również międzynarodowych - zaprezentował zasady tworzenia haiku (forma poetycka wywodzącą się z Kraju Kwitnącej Wiśni) oraz historię tego wiersza. Młodzież miała też okazję wysłuchać haiku autorstwa pana Kokota. Na koniec spotkania zaproszonym gościom zostały wręczone pamiątkowe podziękowania.
Niektórym przypadł do gustu sposób tworzenia, konstruowania haiku, w związku z tym liczymy, że powstaną haiku pod skrzydłami Sokoła.

Po spotkaniu uczniowie realizujący projekt przeprowadzili wywiad z zaproszonymi gośćmi. Dzięki niemu poznali preferencje literackie, pasje, zamiłowania przybyłych na spotkanie.

Serdecznie dziękujemy paniom ze szkoły językowej Sakurami za wprowadzenie w koloryt Japonii oraz Polskiemu Stowarzyszeniu Haiku, którego honorowym członkiem jest Krzysztof Kokot, za pomoc w organizacji zebrania w auli ZS1.

źródło: szkoła, zdj. Magdalena Wojtas i Patrycja Kurowska – uczennice ZS 1.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl