02.04.2019, 19:41 | czytano: 1435

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. W. Orkana w Nowym Targu z nagrodami w II Ogólnopolskim Konkursie „Szmaragdowy Guzik” (zdjęcia)

zdj Maksymilian Matląg
W Lesznie odbył się II Ogólnopolski Konkurs „Szmaragdowy Guzik”. Jury, w skład którego wchodzili wykładowcy akademiccy i projektanci mody, przyznało dziewczętom z nowotarskiego Sokoła: II miejsce w kategorii ubioru awangardowego – Natalia Kwiatkowska z kl. I MR praz III miejsce w kategorii ubioru użytkowego – Alicja Sulka z kl. IV LO. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Tomaszewska z kl. II MR.
Uczniowie z 11 szkół min. Warszawy, Katowic, Rzeszowa, Bielska Białej, Wrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego, Leszna i wielu innych zaprezentowali ponad 80 modeli ubioru w dwóch kategoriach: użytkowej i awangardowej. Młodzi projektanci, oprócz fantazji i niebanalnych rozwiązań, musieli w swych projektach wykazać się wiedzą historyczną, ponieważ tematem przewodnim było „Wczoraj, dziś i jutro. Współczesna interpretacja stroju historycznego”.
ZS1 w konkursie reprezentowały: Alicja Sulka z IV LO, Gabriela Tomaszewska z kl. II MR, Aleksandra Bizub z III MF, Izabela Bobek z kl. II MR, Natalia Abram z kl. III FM, Magdalena Siatkowska z kl. III FM oraz Natalia Kwiatkowska i Paulina Trojanowska z kl. I MR. Modele do konkursu projektantki wykonywały częściowo w domu lub na zajęciach praktycznych pod kierunkiem pań Bogumiły Podkanowicz i Anny Sowińskiej.

J. Fryźlewicz-Luberda/ zdj Maksymilian Matląg II MR.
komentarze
UCZEŃ SOKOŁA03.04.2019, 10:36
BRAWO !!!!!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl