08.04.2019, 20:25 | czytano: 588

Laureaci Konkursu Wiedzy Prawnej

zdj. Tomasz Sutor
Pod koniec miało miejsce podsumowanie Konkursu Wiedzy Prawnej zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego i Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu. Projekt był realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
Laureatami Konkursu zostali:
I miejsce - Amelia Żywczak - Katolicka Szkoła Podstawowa im. Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Rabce-Zdroju, opiekun Michał Bala;
II miejsce - Karina Chlebek - Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej, opiekun Małgorzata Młynarczyk;
III miejsce - Anna Mizera - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, opiekun Katarzyna Pyciak.
Na konkurs napłynęły zgłoszenia z 41 szkół, w ramach przygotowania do etapu szkolnego powstało 10 testów próbnych, z których rozwiązania skorzystano 802 razy, w etapie szkolnym uczestniczyło 361 uczniów, a w finale znalazło się 38 osób. Należy podkreślić wysoki poziom konkursu, co jest szczególnie ważne, gdyż uczestnicy po raz pierwszy przystąpili do rozwiązywania kazusów.

Spotkanie podsumowujące konkurs rozpoczęło się od przedstawienia przez uczennice z klasy humanistycznej, Karinę Kustwan i Aleksandrę Ostapczuk, prezentacji na temat nowego projektu historyczno-obywatelskiego w ramach konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży, następnie dyrektor dr Beata Tarnowska wręczyła  dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezesa Sądu Rejonowego w Nowym Targu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom Konkursu, ich rodzicom, dyrektorom zgłoszonych placówek, opiekunom merytorycznym uczniów, przewodniczącym komisji szkolnych oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom za włączenie się w to przedsięwzięcie.

źródło: szkoła
komentarze
nauczycielka09.04.2019, 08:24
Bardzo fajna inicjatywa. Braliśmy udział!;)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl