23.05.2019, 12:56 | czytano: 1631

Gimnazjaliści i Ósmoklasiści w Goszczyńskim

arch. szkoły
NOWY TARG. Gwar i śmiech Ósmoklasistów i Gimnazjalistów w murach Goszczyńskiego słychać już było od ulicy Krasińskiego. Zakorkowane korytarze oraz przepełnione sale zwiastowały Drugi Dzień Otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Goszczyńskiego, który odbył się przy ogromnym zaangażowaniu uczniów i nauczycieli.
Wśród rozentuzjazmowanej młodzieży, w kuluarach, można było usłyszeć słynny cytat dyrektor Marii Kopeć: „ W tej szkole nie pytamy czy zdałeś maturę tylko na ile ”.

Pierwszym punktem programu był spektakl, który cieszył się dużym zainteresowaniem, przygotowany w ramach szkolnego koła teatralnego „Pod Zabytkowym Wieszakiem”. W ramach dnia otwartego goście mogli uczestniczyć w wykładach z filozofii, kryminalistyki, treningu asertywności oraz zobaczyć doświadczenia chemiczne i biologiczne zaprezentowane w szkolnych laboratoriach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także konwersatoria z języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, włoskiego i hiszpańskiego.


Kandydaci do Goszczyńskiego mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach, poznania profilów poszczególnych klas oraz zwiedzania historycznych budynków szkoły.

Atmosferę szkoły już poznaliście, teraz czas na wybór klasy.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl