24.05.2019, 11:31 | czytano: 403

Uczniowie II LO zaprezentowali swój projekt podczas Nowotarskiej Nocy Muzeów (zdjęcia)

arch. szkoły
Dziewiąta Nowotarska Noc Muzeów stała się okazją dla uczniów z II LO w Nowym Targu do zaprezentowania prac powstałych w zakresie realizowanego w tej szkole w ramach unijnego programu Erasmus + projektu ART TЯA: od art trailerów do nowych umiejętności i kompetencji lepiej odpowiadających rynkowi pracy i potrzebom społeczeństwa opartego na wiedzy.
W niezwykle gościnnych progach Galerii Sztuki BWA „Jatki” (oddział Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) można było obejrzeć inspirowane dziełami sztuki filmy krótkometrażowe przygotowane przez nowotarskich licealistów i ich rówieśników z Austrii, Bułgarii, Francji i Włoch.
Realizowany od początku roku szkolnego projekt zakłada poznanie dziedzictwa kulturowego krajów partnerskich, zwiększenie dostępności do dóbr kultury, rozwój umiejętności i kompetencji w zakresie działań artystycznych, technologii oraz komunikacji, wymianę dobrych praktyk i zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami partnerskimi. W ramach projektu uczniowie przygotowują filmy promujące wybrane dzieła sztuki swojego regionu oraz uczestniczą w wymianach i warsztatach o charakterze międzynarodowym.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl