05.06.2019, 15:57 | czytano: 622

Sukces Oli Furtak z Goszczyńskiego w Krakowskich Spotkaniach Italianistycznych

arch. szkoły
Aleksandra Furtak, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego, zajęła 3 miejsce w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, w ramach Krakowskich Spotkań Italianistycznych.
W tym roku temat konkursu brzmiał:" Tajemnice Eleny Ferrante", a poświęcony był twórczości pisarki ukrywającej się pod tym właśnie pseudonimem. Autorka świadomie rezygnuje z bezpośredniej promocji swoich książek, tłumacząc to niechęcią do celebryckiego statusu współczesnych pisarzy oraz troską o prywatność. Wielu czytelników szanuje ten wybór, ceniąc styl i zdolność kreowania powieściowej rzeczywistości. Jest to również świat tajemniczy i niejednoznaczny, w którym trudne realia neapolitańskiej rzeczywistości lat 50 i 60 dwudziestego wieku są tłem dla ponadczasowej historii o sile i złożoności międzyludzkich relacji.
W konkursie wzięło udział około 60 uczniów, a z Goszczyńskiego 10 licealistów przystąpiło do konkursu. Organizatorzy podkreślili, że uczniowie I LO wypadli bardzo dobrze w końcowej punktacji. Tuż za podium uplasowały się : Theodora Vraimakis oraz Julia Zych.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl