11.06.2019, 00:05 | czytano: 1580

Pokaz mundurowych formacji (zdjęcia)

arch. szkoły
RABKA-ZDRÓJ. W rabczańskim amfiteatrze odbył się pokaz poszczególnych formacji mundurowych. Brali w nim udział przedstawiciele wojska, policji, straży pożarnej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Krajowej Administracji Skarbowej, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej i innych.
Oczywistym jest, że na tym efektownym wydarzeniu nie mogło zabraknąć kadetów z Prywatnego Liceum dla Młodzieży, które prowadzi klasy o profilach wojskowym, policyjnym oraz pożarniczym. To tutaj młodzież dostaje mundur i uczy się, co to znaczy honor jego noszenia, ale też poznaje obowiązki związane z tym zaszczytem.
W trakcie nauki kadeci poznają nie tylko tajniki służby, ale też procesy rekrutacyjne do różnych formacji. Ukończenie Szkoły zapewnia również dodatkowe punkty przy rekrutacji np. do policji.

Podczas prezentacji poszczególnych jednostek i formacji Szkoła miała okazję, by przedstawić swoją ofertę edukacyjną dla uczniów klas III gimnazjów oraz uczniów klas VIII szkół podstawowych. Kadeci wyczerpująco odpowiadali na pytania - zarówno przyszłych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych jak i rodziców tych uczniów, których bardzo zainteresowała oferta mundurowej placówki.

Dla kadetów z kolei, takie nagromadzenie poszczególnych służb w jednym miejscu było świetną okazją, by bliżej poznać sprzęt i wyposażenie poszczególnych jednostek. Ale przede wszystkim mogli oni rozmawiać z przedstawicielami różnych formacji, co dało szansę skonfrontowania wiedzy przekazywanej przez wykładowców z realiami służby, jakie przedstawiali funkcjonariusze i żołnierze.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl