14.06.2019, 08:16 | czytano: 901

Święto szczawnickiej „Jedynki” (zdjęcia)

zdj. Joanna Dziubińska
W środę 12 czerwca szczawnicka Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza obchodziła swoje święto.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym pw. św Wojciecha w Szczawnicy. Następnie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście przenieśli się do Dworku Gościnnego, gdzie w podniosłej atmosferze odbyły się oficjalne obchody święta szkoły. Najlepsi, wyróżniający się uczniowie otrzymali medale i nagrody. Dyrektor szkoły Paweł Sypek podziękował nauczycielom i radzie rodziców za pomoc i wsparcie w organizacji różnych przedsięwzięć, z których mogła skorzystać młodzież z „Jedynki”.
Na scenie uczniowie z grupy teatralnej pod czujnym okiem Joanny Moskalik przedstawili spektakl pt. „Sachem” na podstawie noweli autorstwa patrona szkoły. Na zakończenie uczniowie przenieśli się na teren szkolnego boiska, gdzie przygotowano dla nich gry i zabawy w klimacie indiańskim – nawiązujące do tematyki spektaklu

Na uroczystości przybyli wielu znamienitych gości, m.in. emerytowani dyrektorzy i nauczyciele z „Jedynki”, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół: Anna Szczepaniak z SP nr 2 , Jan Jurek z OHP w Szczawnicy i Robert Dębski z LO w Krościenku, radny powiatowy Tomasz Hamerski, burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, sekretarz Tomasz Ciesielka, dyrektor MOK Alina Lelito, Anna Hurkała z referatu oświaty, dyrektor Biblioteki Publicznej w Szczawnicy Stanisława Waruś, dyrektor Przedszkola Publicznego w Szczawnicy Alicja Łazarczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Tomasz Moskalik, Przewodnicząca PSONI Janina Zachwieja, była dyrektor Szkoły Muzycznej Ewa Zachwieja, a także rodzice i przyjaciele szkoły.

JD, pieniny24
Zobacz pełną wersję podhale24.pl