16.06.2019, 17:55 | czytano: 776

"Bieg po Stefana" - gra terenowa w Krościenku (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
Już po raz trzeci Samorząd Uczniowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. zorganizował grę terenową „Bieg po Stefana”. W tym roku wzięło w niej udział 7 drużyn, w których skład weszli reprezentanci LO oraz uczniowie SP Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku, SP Nr 2 im. Jana Pawła II w Krościenku oraz szczawnickiej SP Nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera.
Uczestnicy biegu swoje zmagania rozpoczęli w budynku Liceum. Właśnie tam ukryte były mapki Krościenka oraz wierszowane podpowiedzi. Trasa „Biegu po Stefana” wiodła ulicami Krościenka. Rozmieszczonych było na niej pięć zadań. Żeby je rozwiązać, uczestnicy musieli działać zespołowo oraz wykazać się dużym sprytem i determinacją. Najwięcej radości sprawiło drużynom zadanie, w trakcie którego uczestnicy musieli poprosić bez używania słów, napotkane osoby, o narysowanie baranka. Na zakończenie na odważnych czekała tyrolka przez Dunajec w Parku Linowym Adventure Sky, który był jednym ze sponsorów imprezy.
Wszystkim drużynom udało się bezpiecznie dotrzeć do mety, mimo lejącego się żaru z nieba. Zakończenie odbyło się w Karczmie Dunajec. Na wszystkich uczestników czekał posiłek regeneracyjny w postaci orzeźwiających lodów oraz kiełbasek z ogniska. Najlepsze drużyny dostały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W kategorii gości zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Krościenku, natomiast w kategorii Gospodarzy wyłoniono dwóch zwycięzców- drużyny „ Wiecznie młodzi” oraz „2AB”.

Organizatorzy „Biegu po Stefana” dziękują sponsorom: Gminnej Spółdzielni Krościenko, Arenie Narciarskiej Jaworki, Firmie Mountain Touch ze Szczawnicy, Karczmie Dunajec, masarni „Zdrój” z Nowego Sącza, Parkowi Linowemu Adventure Sky z Krościenka oraz Restauracji „Bacówka” z Jaworek.

wb, pieniny24
Zobacz pełną wersję podhale24.pl