16.06.2019, 19:33 | czytano: 1788

„Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” - projekt FIO w SP Ostrowsko (zdjęcia)

arch. szkoły
Grupa nieformalna rodziców we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL pozyskała środki na realizację kolejnego projektu w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA. Projekt realizowany jest w Szkole Podstawowej im. prof. Andrzeja Waksmundzkiego w Ostrowsku, w którym uczestniczą uczniowie z kl. V-VIII.
W ramach realizacji projektu „Od RysNotki do SketchNotki, czyli myślenie wizualne w naszej szkole” zostały przeprowadzone warsztaty z myślenia wizualnego z Emilią Żuber @Emnotki-narysowane słowa.
Myślenie wizualne i sketchnoting to pojęcia, które ostatnio są bardzo popularne. Sketchnoting to notowanie z wykorzystaniem elementów wizualnych. To nic innego jak połączenie pisma, prostych rysunków, strzałek, ramek do zapisania najważniejszych wiadomości. Myślenie wizualne jest narzędziem wspierającym naukę i proces uczenia się. To właśnie był główny cel napisania projektu – wzmocnić u uczniów umiejętność uczenia się, jako jedną z kompetencji kluczowych.

W trakcie warsztatu „Myślenie wizualne z Emilią Żuber” uczestnicy uzyskali praktyczną wiedzę w zakresie stosowania technik myślenia wizualnego. Poznali alfabet myślenia wizualnego, narzędzia i ćwiczenia pozwalające na to, by notatki stały się ciekawsze, pobudzające kreatywność, pozwalające skutecznie przyswajać wiedzę, a także łączyć ze sobą różne informacje. W trakcie 7 godzinnych warsztatów powstały interesujące prace, a całość podsumowana została filmikiem: „Na wakacje - myślenie wizualne i viedoscribing.”

Do zajęć wykorzystano materiały zakupione ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl