06.09.2019, 19:39 | czytano: 1047

II LO w Nowym Targu na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej (zdjęcia)

arch. szkoły
Rabka Festival (Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej) to jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych na wakacyjnej mapie wydarzeń promujących czytelnictwo. W tegoroczną edycję zaangażowali się też uczniowie i nauczyciele z II LO w Nowym Targu.
Była to okazja do promocji inicjatywy, która zyskuje sobie coraz większe grono zwolenników – Booktrailer Film Festival, a której organizatorem na terenie kraju jest od kilku lat nowotarska (a zarazem par excellence nowatorska) szkoła.
W Rabce uczniowie II LO pod kierunkiem pań Anny Miśkowiec i Katarzyny Wyrobek oraz twórczyni festiwalu filmowego Laury Forcelli poprowadzili warsztaty dla dzieci poświęcone przygotowaniu booktrailera na podstawie książki szwedzkiej pisarki Fridy Nilsson „Moja mama gorylica”. Warto dodać, że autorka powieści była gościem honorowym tego niezwykłego festiwalu. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a udział w nich wzięły dzieci nie tylko z całej Polski, ale i z tak odległych zakątków świata jak Irlandia czy też Australia.

Laura Forcella - nauczycielka języka włoskiego w Liceo Scientifico A. Calini we włoskiej Brescii, pomysłodawczyni Booktrailer Film Festival i jego wieloletnia koordynator oraz Anna Miśkowiec - nauczycielka języka polskiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu, koordynator ogólnopolskiej edycji festiwalu zaprezentowały też ideę Booktrailer Film Festival podczas spotkania w rabczańskim kinie „Śnieżka” adresowanego do dorosłych odbiorców. Było to spotkanie o charakterze międzynarodowym przybliżające różne przedsięwzięcia popularyzujące literaturę.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl