16.09.2019, 23:09 | czytano: 1227

Dzień Kropki w SP Krauszów (zdjęcia)

arch. szkoły
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) to święto kreatywności, odwagi oraz nauki przez zabawę. Na całym świecie obchodzi się je na początku roku szkolnego, ponieważ zadaniem Dot Day jest zaszczepienie w uczniach odwagi do podjęcia próby.
Pomysł powstał w 2008 r. pod wpływem opowiadania Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Święto obchodzone jest 15 września w 108 krajach. W tym roku dołączyli do niej uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie.
Dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały dużo kropkowych zadań i niespodzianek, które przygotowała dla nich Renata Lipkowska. Oryginalne obrazy z kropek świadczyły o dużej kreatywności naszych milusińskich. Z rozpędu dzieci udekorowały nawet ściany. Animacyjna chusta Klanzy zamieniła się w dużą, kolorową kropkę, która zabrała najmłodszych w świat zabawy. Nie brakło również prac plastycznych z motywem biedronki oraz „Tańca kropek” przy piosence pt. „Biedronka i muchomor”. Rodzice włączyli się w organizację tego wyjątkowego dnia zakładając dzieciom w ubranka w kropki oraz przygotowując „Kropkowe śniadania”. Dziś królowały owoce i warzywa pokrojone w plasterki.

W I klasie Dzień Kropki rozpoczął się od zapoznania z opowiadaniem P. Reynoldsa pt. „The Dot”. Później dzieci bawiły się w szukanie kropek w klasie, które tego dnia ozdobiły salę. Na kropkach był szyfr do kodowania. Dzieci najpierw wspólnie odkodowały jedną zagadkę, a potem pracowały w grupach. Nie brakło również odrobiny rywalizacji w czasie gier planszowych z kostkami oraz zabawy zręcznościowej z udziałem Kropkożerców. Potrzebne do zabaw rekwizyty i środki dydaktyczne wychowawczyni klasy I Celina Błaszczyk wykonała z materiałów recyklingowych. Dużo radości dostarczyły dzieciom zabawy z kropkami w technologii AR. Dzieci zaprojektowały i pokolorowały kropki. Tablety pozwoliły małym artystom oglądanie swoich prac w 3D. Na języku angielskim dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I z Agatą Pawlikowską uczyły się piosenki o kropce oraz wykonywały kropkowe zadania. Nagrodą dla nauczycielek były uśmiechnięte twarze dzieci.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl