24.09.2019, 20:38 | czytano: 594

Uczniowie z Łapsz - wolontariuszami Ultrajanosika 2019 (zdjęcia)

arch. szkoły
Pięćdziesięciu sześciu uczniów łapszańskich szkół pod opieką swych nauczycieli było wolontariuszami podczas tegorocznej edycji Ultrajanosika 2019.
W samej imprezie sportowej wzięło udział ok. tysiąca biegaczy, którzy biegli na trasach o zróżnicowanej długości (110, 85, 55, 35 i 10 km) na terenie Słowackiego i Polskiego Spisza. W tak dużą imprezę sportową od kilku lat organizowana przez wspomnianą fundację angażują się dziesiątki wolontariuszy. W tym roku było ich prawie dwieście, w tym uczniów z miejscowości, przez które prowadziła trasa biegowa (Trybsz, Kacwin, Łapszanka i Niedzica) było 56.
Wszystkim należą się absolutnie wielkie podziękowania i solidne brawa, co prawda sami uczniowie nie biegli, ale bardzo pomagali tym co w biegach stratowali pomagając organizatorom na punkcie kontrolnym. Sam Ultrajanosik jest niezwykłą imprezą - zaraża pasją i pokazuje jak wielką moc i siłę ma sport. Uczestnicy przyjeżdżają z odległych zakątków kraju by wspólnie z innymi dzielić się swoją pasją i biegać. Z fundacją organizującą Ultrajanosika współpracuje Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza i również tegorocznemu wydarzeniu towarzyszył cel charytatywny, uczestnicy biegu składali datki na leczenie i rehabilitację Michałka Brynczka z Frydmana. Biegacze pokazali więc nie tylko swoją siłę, ale i wielkie serca.
DZIĘKUJEMY wszystkim wolontariuszom, a szkołom i nauczycielom z naszego regionu za współpracę.

Zapraszamy do działania podczas Zimowego Janosika 2020.

Stowarzyszenie Dzieci i Młodzież Spisza
Zobacz pełną wersję podhale24.pl