30.09.2019, 11:57 | czytano: 692

Dla mundurowej młodzieży – policja w atrakcyjnej pigułce

arch. szkoły
Kadeci z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta mieli kolejną wspaniałą okazję, by – zarówno „od kuchni”, jak i od efektownej strony - poznać pracę Policji. Były nią II Małopolskie Spotkania z Mundurem – Policja 2019.
Ten dzień otwarty, połączony z uroczystym apelem, podczas którego, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora dr Krzysztofa Pobuty, odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych 52 policjantów (w tej liczbie 7 kobiet) - organizował Oddział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Świeżo upieczone siły policyjne wkrótce wyjadą na półroczne szkolenie podstawowe do jednej ze szkół na terenie kraju. Natomiast siedziba Oddziału Prewencji i jej teren tego dnia zamieniły się w pełną atrakcji przestrzeń. Młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli tam do woli korzystać z oferty najbardziej interesujących ich stoisk tematycznych.
W specjalnie utworzonym na tę okoliczność „miasteczku policyjnym” na przybyłych czekały pokazy oraz ciekawe prelekcje. Główne atrakcje to m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia. Przy stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego młodzież mogła oglądać np. symulację wypadku drogowego oraz obserwować, jak wygląda prawidłowe zabezpieczenie miejsca, a także poprawne udzielanie pierwszej pomocy.

Małopolscy policjanci ruchu drogowego, którzy zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, przeprowadzili mistrzowski pokaz jazdy motocyklowej.

Licznie odwiedzane stanowisko Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie służyło szczegółowymi informacjami na temat rekrutacji do służby. Nie zabrakło również wykładów na temat uzależnień oraz cyberzagrożeń - kierowanych zarówno do uczniów, jak i do nauczycieli.

Małopolskie Spotkania z Mundurem były też sposobnością do poznania historii Policji Państwowej w okresie międzywojennym. Chętnych do zwiedzenia wystawy zdjęć ciekawymi opowieściami raczyli funkcjonariusze ubrani w repliki mundurów z tego okresu.
Wrażeń i zachęt do zasilenia policyjnych szeregów kolejny dzień spędzony w krakowskim Oddziale Prewencji dostarczył nowotarskim kadetom mnóstwo.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl