09.10.2019, 23:08 | czytano: 490

Uczniowie IILO na Małopolskiej Nocy Naukowców (zdjęcia)

arch. szkoły
Trzynaścioro uczniów z klasy 2A II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu wraz z Katarzyną Buchinger-Janasz uczestniczyło w tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.
Młodzi naukowcy mogli nie tylko wziąć udział w rozmaitych demonstracjach i pokazach interaktywnych (np. „Salon Kartezjusza, czyli algebra i geometria w jednym”), grach, takich jak np. escape-room z matematyczno-informatycznymi zagadkami logicznymi, wymagającym między innymi znajomości liczb narcystycznych, czy we współorganizowanych przez panią Katarzynę Buchinger-Janasz zajęciach warsztatowych „Lingwistyka matematyczna? To proste”, ale także wspomóc Instytutu Matematyki UP w czuwaniu nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia.
Pod ich okiem stali się gospodarzami salonu gier niehazardowych, dbali o bezpieczeństwo gości escape-roomu i służyli odwiedzającym atrakcje Małopolskiej Nocy Naukowców wskazówkami przy szczególnie wymagających zadaniach.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl