23.10.2019, 11:31 | czytano: 1123

VII Nowotarski Dzień Misyjny (zdjęcia)

arch. szkoły
Już po raz siódmy w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Szkolny Wolontariat Młodzieżowy działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Seweryna Goszczyńskiego wraz z parafią Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu zorganizował Nowotarski Dzień Misyjny.
Celem spotkania było wzbudzenie zainteresowania misjami wśród dzieci i młodzieży oraz ukazanie różnych tradycji i zwyczajów które występują na terenie Ameryki Południowej i Afryki. Do Kościoła NSPJ przybyli uczniowie z szkół podstawowych z miasta Nowy Targ: nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11 oraz z gminy Nowy Targ, z Gronkowa, Nowej Białej, Obidowej, Lasku, Morawczyny oraz młodzież z Goszczyńskiego.
Zaproszonymi gośćmi do podzielenia się pracą misyjną zostały poproszone siostry Klawerianki z Wydziału Misyjnego z Krakowa oraz Salezjański Ośrodek Misyjny „Młodzi Światu” z Krakowa. W trakcie wydarzenia siostry zakonne opowiadały o Nigerii o sytuacji ekonomicznej, społecznej i religijnej. Można było także zobaczyć prezentację multimedialną, posłuchać śpiewu w języku igbo, a także nauczyć się tańczyć.

W Domu Katechetycznym wolontariuszki świeckie mówiły o pracy misyjnej w Boliwii. Nie zabrakło również muzeum misyjnego z eksponatami i narzędziami użytku dziennego przywiezionymi przez misjonarzy z różnych krajów a także nauczyć się śpiewać w języku suahili. Podczas całego wydarzenia można było wspomóc misje poprzez zakup różnych pamiątek czy rekwizytów.

źródło: szkoła
komentarze
utw24.10.2019, 16:12
Prawdziwym misjonarzem jest dyrektor moku. On nam z misją pomaga.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl