24.10.2019, 08:40 | czytano: 858

Policjanci w szkole. Rozmowa o bezpieczeństwie, odpowiedzialności i cyberprzemocy (zdjęcia)

arch. szkoły
W Szkole Podstawowej w Łapszach Niżnych gościli funkcjonariusze z Powiatowej Komendy Policji w Nowym Targu.
Mł. asp. Marzena Kunat i st. asp. Rafał Skorbot przeprowadzili zajęcia edukacyjne we wszystkich klasach szkoły podstawowej.
W klasach I-III uczniowie podczas lekcji z policjantem przypomnieli sobie zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta, a także pasażer w samochodzie. Było też nawiązanie do znaków drogowych, których znajomość już niedługo będą od nich wymagana podczas zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Uczniowie dostali nawet krótką receptę na to jak zostać policjantem. Oto ona: ćwiczyć na lekcjach w-fu, dobrze się uczyć i właściwie zachowywać. Proste prawda?

Natomiast w klasach starszych oprócz kwestii związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, policjanci nawiązali do spraw dotyczących odpowiedzialności karnej za swoje czyny oraz cyberprzemocy, która w dzisiejszych czasach może dotknąć każdego z uczniów. Zwrócono uwagę na fakt, że wszystko co napisze się w Internecie pozostaje tam na zawsze i nawet pojedyncze słowa, krótkie zwroty mogą innych bardzo zranić.

Spotkania z policjantami okazały się bardzo potrzebne- uczniowie odświeżyli sobie już znane im informacje oraz dowiedzieli się o wielu nowych sprawach. Była to dla uczniów nietypowa lekcja, pełna wiadomości i informacji zarówno już znanych jak i nowych.

B.Trybunia, zdj. arch. szkoły
zobacz także
komentarze
Od casu do casu28.10.2019, 09:20
Super sprawa, ale lepiej przejść sie po szkołach ponadgimnazjalnych, w celu przeszukania co poniektórych uczniów.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl