30.10.2019, 19:20 | czytano: 1627

Piękno i potęga natury podziwiana na szlaku – jesienny rajd ZSCKR Nowy Targ (duża galeria)

arch. szkoły
NOWY TARG. "Wyjątkowo piękny i ciepły tegoroczny październik pozwolił nam szczególnie podelektować się kolejnym szkolnym rajdem, już piętnastym" - komentują uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego.
Z Kokoszkowa na Stare Wierchy ruszyło około 350 uczniów z opiekunami; wychowawcami, nauczycielami, rodzicami, przewodnikiem górskim oraz instruktorami turystyki kwalifikowanej. Cztery grupy, cztery różne trasy , ale podobne doznania.
Obojętnie, czy z Kowańca w Nowym Targu przez Robów, czy przez Mafianą Górę, Łapsową Polanę, czy z Rabki przez Maciejową, czy wreszcie z Klikuszkowej przez Bukowinę Obidowską i Obidową - cel był jeden: schronisko na Starych Wierchach. Wędrowaniu towarzyszyły niezmiennie dobry humor, młodzieńczy entuzjazm i uparte dążenie do celu. Prawie bezchmurne niebo, komfortowa temperatura i feeria barw jesiennej przyrody były naszymi sprzymierzeńcami. Poza tym jak można oprzeć się urodzie Gorców, panoramie Tatr i morzu mgieł zalegających nad Kotliną Nowotarską?

Mimo trudów pieszej wędrówki wśród uczestników panowała wspaniała, turystyczna atmosfera. Sporo wrażeń dostarczyło wspólne ognisko, a upieczone kiełbasy dały kolejny zastrzyk energii. Po dwugodzinnym pobycie na Starych Wierchach uczestnicy rajdu zielonym szlakiem zeszli do Obidowej, gdzie w wyznaczonym miejscu czekały autokary. Wszyscy pełni wrażeń wrócili do Nowego Targu, a stąd porozjeżdżali się do swoich domów.

Główni organizatorzy rajdu na Stare Wierchy: Urszula Hanula, Beata Wacławiak oraz Marzena Ostapczuk.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl