03.11.2019, 12:19 | czytano: 245

Podsumowanie akcji "Odblaskowa Szkoła" w Szkole Podstawowej w Odrowążu

arch. szkoły
W Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Odrowążu odbyło się podsumowanie X edycji Małopolskiego Konkursu: „Odblaskowa Szkoła”. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Czarny Dunajec - Jackiem Chrzanowskim.
Spotkanie to zostało podzielone na trzy bloki: dla klas 0-III, IV-VI oraz VII-VIII.
Uczniowie mieli okazję utrwalić podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach. Zostały omówione zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Pan policjant zwrócił uwagę na niebezpieczne sytuację na drodze. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Starszym uczniom zostały przypomniane podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Młodzież dowiedziała się również o odpowiedzialności karnej małoletnich.
Z wielkim zainteresowaniem słuchali prelekcji, zadawali bardzo dużo pytań, na które otrzymywali odpowiedzi. Mamy nadzieję, że m.in. dzięki takim spotkaniom dzieci będą bardziej odpowiedzialne, co pozwoli unikać im wielu niebezpieczeństw i ustrzec się błędów a policjant będzie kojarzył się im jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Wszystkie dzieci otrzymały odblaski, a w tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Bezpieczeństwo – ważna sprawa!” oraz konkursu wiedzy o ruchu drogowym. Wszystkim laureatom wręczono dyplomy oraz nagrody.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl