06.11.2019, 22:03 | czytano: 816

Eliminacje XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej i inne lingwistyczne aktywności uczniów II LO (zdjęcia)

arch. szkoły
Pod koniec października br. odbyły się eliminacje szkolne XVII Międzynarodowej Olimpiady Lingwistycznej. Uczniowie w całej Polsce zmagali się z czterema zadaniami, wymagającymi konkretnych kompetencji językowych.
Młodzi lingwiści tłumaczyli na język polski zdania w języku hawajskim i w języku rwandyjskim, deszyfrowali słowa gruzińskie zapisane pismem mchedruli, zastanawiali się nad sposobem tworzenia liczebników w systemie wschodnio- i południowo-słowańskim, zapisanym literami cyrylicy. W tychże eliminacjach udział wzięło także 17 uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. Uczestnikom życzymy awansu do dalszych etapów.
Lingwiści z II LO aktywnie włączają się także w inne, związane z tą dyscypliną działania. Na mocy porozumienia o współpracy partnerskiej między II LO a Szkołą Podstawową nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Nowym Targu, podpisanego we wrześniu br. przez Panią Dyrektor Beatę Tarnowską i Panią Dyrektor Danutę Pyzowską-Foryt, w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 od października br. odbywają się zajęcia z lingwistyki dla uczniów szkoły podstawowej. Licealiści pomagają młodszym kolegom w rozwiązywaniu zadań, dostosowanych do wieku uczniów i opracowanych w ciekawej formie łamigłówek i krzyżówek, wprowadzając ich w tajniki lingwistyki matematycznej. Cykliczne zajęcia warsztatowe cieszą się dużym zaiteresowaniem i mają na celu rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności i logicznego myślenia.
Opiekunem lingwistów z II LO i koordynatorem działań w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 jest pani Katarzyna Buchinger-Janasz.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl