23.12.2019, 13:39 | czytano: 1628

W jednostce wojskowej – ćwiczenia i rozmowy (zdjęcia)

arch. szkoły
Ostatni w tym roku kalendarzowym wyjazd kadetów z Prywatnego LO w Szkołach im. prof. Venuleta do jednostki patronackiej - 5. batalionu dowodzenia w Krakowie-Rząsce - służył utrwaleniu już zdobytych umiejętności, ale i wzbogacał o nowe doświadczenia. Pogoda na szczęście jeszcze sprzyjała ćwiczeniom w warunkach poligonowych.
Musztra zespołowa to stały element pobytu mundurowej młodzieży w krakowskiej jednostce. Żeby można się było pochwalić efektem – trzeba trenować, trenować, trenować… Wojsko to też prezencja.
Laserowy trenażer „Cyklop” był z kolei pomocą w trenowaniu strzelania z broni długiej. A że umiejętność nawiązywania łączności telefonicznej w warunkach polowych to jeden z podstawowych obowiązków żołnierza – szkolili się w tym również kadeci, rozwijając sieć kablową i podłączając aparaty.

Bardzo ważny aspekt wizyt w jednostce patronackiej to także możliwość bezpośredniego kontaktu z żołnierzami zawodowymi, którzy chętnie i wyczerpująco udzielają kadetom odpowiedzi na pytania dotyczące ewentualnej służby w wojsku, ścieżki rozwoju, życia w koszarach. Te wyjaśnienia dają młodzieży prawdziwy obraz służby wojskowej, dostarczają wiedzy i impulsów pomocnych w wyborze dalszej drogi kształcenia i zawodowej kariery.

źródło: szkoła
komentarze
jo23.12.2019, 21:00
ja to lubię " nocne manewry "
Zobacz pełną wersję podhale24.pl