07.01.2020, 18:43 | czytano: 1560

Kadeckie jasełka – do zamyślenia się w świątecznym czasie (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Święta niosą nastroje, wzruszenia, niepowtarzalne przeżycia. Dlatego ważne jest, z jakimi myślami wkracza się ten magiczny czas. O to, by skłonić do refleksji nad sensem i istotą świąt, postarały się tego roku dwie pierwsze klasy mundurowego LO w Prywatnych Szkołach im. prof. Venuleta, przygotowując dla całej szkolnej społeczności bożonarodzeniowy spektakl.
Najmłodszy rocznik kadetów tym razem sięgnął po tekst z fabułą osnutą na dziennikarskiej sondzie wśród różnych osób, proszonych, by powiedziały, czym są dla nich święta. Do głosu doszły więc: szaleńczy pośpiech i „wyścig szczurów”, które nie pozwalają nawet pomyśleć o świętowaniu; wszechobecna pokusa zakupów, ale też tęsknota za ludzką życzliwością i najbliższymi, wiele innych pragnień i myśli.
Oprócz tekstu, pierwszoklasiści pod wodzą majora Krzysztofa Tekiela postarali się o slajdy, elementy kostiumów, rekwizyty. Zainicjowali też śpiewanie kolęd.

Był to wstęp do życzeń, które na świąteczne dni i Nowy Rok składała mundurowej młodzieży dyrekcja szkoły. Kadeci też sformułowali swoje życzenia:

…byście nie byli tylko niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny – narodziny nowego człowieka. Błogosławionych świąt!
Potem zostało tylko łamanie się opłatkiem i dzielenie dobrym słowem – które powinno oświetlić i ocieplić cały kolejny rok.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl