19.02.2020, 22:07 | czytano: 1657

Sokół na Malcie – wyjazd szkoleniowy nauczycieli ZS nr 1 (zdjęcia)

arch. szkoły
W czasie ferii zimowych 16 nauczycieli z Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu podczas tygodniowego pobytu na Malcie doskonaliło swoje kompetencje językowe w zakresie komunikacji w języku angielskim.
Szkolenie i pobyt w ramach projektu: „Granice języka - granicami świata” sfinansowane zostało środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej. Przedmiotem projektu była organizacja tygodniowych wyjazdów szkoleniowych obejmujących: - „English Language Development for Teachers with the Elements of Content and Language Integrated Learning (CLIL)” - kurs języka angielskiego z elementami CLIL dla 9 nauczycieli przedmiotów zawodowych - szkolenie językowe mające na celu równomierne rozwinięcie kompetencji językowych w różnych obszarach tematycznych związanych z pracą zawodową oraz zapoznanie z metodą zintegrowanego kształcenia przedmiotowo – językowego; - „English Language Development For Teachers - Effective Communication in Practice” - kurs języka angielskiego dla 5 nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących - szkolenie językowe, którego celem było równomierne rozwinięcie kompetencji językowych w różnych obszarach tematycznych związanych z pracą zawodową; - „Business English For English Teachers” - kurs języka angielskiego zawodowego dla 2 nauczycieli języka angielskiego - szkolenie rozwijające słownictwo, struktury i metody nauczania stosowane w języku angielskim zawodowym.
W intensywne tygodniowe kursy językowe powiązane był z poznawaniem kultury, historii, geografii, systemu szkolnictwa europejskiego - w tym Malty, a wszystko to poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania oraz elementów metody zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (CLIL). Nauczyciele zostali podzieleni na dwie grupy, z których każda modelowała program pobytu stosownie do potrzeb. Szczególne cenne okazały się zajęcia wyjazdowe – zwiedzanie stolicy Malty – Valletty z licencjonowanym przewodnikiem anglojęzycznym, rejsy połączone z wykładami dotyczącymi topografii, historii oraz kultury (m. in. wzdłuż wybrzeży Malty oraz na Gozo i Comino), a także wyjazd do Rabatu (dawnej stolicy Malty) i Mdiny (miasta ciszy) – które przybliżyły duchowy i religijny wymiar tych miejsc silnie związanych z osobą św. Pawła. Każdy z uczestników doskonaląc swe umiejętności językowe niewątpliwie będzie miał okazję zaszczepić zdobytą wiedzę i umiejętności na gruncie szkolnym, co w rozwijającym się świecie uatrakcyjni ofertę edukacyjną Sokoła. Pozyskane kontakty z zagranicznymi partnerami pomogą w rozwoju ZS 1, co otwiera proces dydaktyczny i wychowawczy na nowe możliwości stwarzane przez Europę i świat.

Zdjęcia wykonali uczestnicy projektu-nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu

źródło: szkoła
komentarze
jakotako21.02.2020, 11:11
czy mi ktoś w prywatnej firmie zasponsoruje wyjazd za granicę na kurs językowy ? nikt.... natomiast ta grupa zawodowa nie płaci za to z własnej kieszeni, a nadal się słyszy głosy jak to im jest źle
Zobacz pełną wersję podhale24.pl