24.02.2020, 14:36 | czytano: 1918

4 uczniów Goszczyńskiego w etapie okręgowym 49. Olimpiady Biologicznej

arch. szkoły
Olimpiada Biologiczna jest zdecydowanie najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym wyzwaniem naukowym z zakresu biologii dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Aby zakwalifikować się do etapu okręgowego, nie tylko trzeba wykazać się wiedzą podczas testu w etapie szkolnym, ale także przygotować pracę badawczą. Uczniowie klas trzecich i drugiej I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego przygotowali interesujące prace badawcze, co do których można pokusić się o stwierdzenie, iż są na poziomie co najmniej pracy licencjackiej. Tematy prac badawczych:
- Katarzyna Kaczmarczyk (klasa IIIe): Kiełkowanie i rozwój fasoli wielokwiatowej (Phaseolus coccineus) w zależności od właściwości fizyko-chemicznych wody w której namoczono nasiona;
- Antoni Cierniak (klasa IIIe): Wpływ składu mineralnego wody na intensywność oddychania beztlenowego drożdży piekarniczych (Saccharomyces cerevisiae);
- Adam Kozik (klasa IIe): Inwentaryzacja stanowisk bobra (Castor fiber) na Zbiorniku Czorsztyńskim;
- Maciej Krauzowicz (klasa IIIb): Różnice w składzie gatunkowym łąki koszonej i niekoszonej na terenie osiedla Oleksówki w Nowym Targu.
Opiekunami uczniów są nauczycielki biologii dr Katarzyna Grobarczyk-Piekło i mgr Jagna Dziedzic.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki i liczymy na dalsze sukcesy, a trzecioklasistom życzymy 100% na maturze!

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl