02.03.2020, 17:30 | czytano: 1627

Dziewczęta z Ekonomika wykazały się wiedzą

arch. szkoły
NOWY TARG. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych po raz kolejny znaleźli się w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy o Turystyce
Dnia 7 stycznia 2019 roku uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu: Edyta Rapacz i Oliwia Żółty z klasy IV wzięły udział w eliminacjach okręgowych VII Olimpiady Wiedzy o Turystyce, które odbywały się w Myślenicach. Przystąpiło do w nich 254 uczniów z całej Polski.
Zmagania przebiegały dwuetapowo i składały się z testu zawierającego 40 pytań z zakresu marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki krajoznawczej po Lubelszczyźnie. Po ogłoszeniu wyników przez Komitet Główny Olimpiady okazało się, że do etapu centralnego zakwalifikowało się 30 najlepszych uczniów z całego kraju.

Wśród nich znalazły się obie uczennice ZSE. Finał olimpiady zaplanowano w dniach 1-4.04.2020 r. w Łodzi, która wpisuje się w tegoroczny temat przewodni olimpiady ”. Opiekunem merytorycznym uczniów jest Piotr Mrugała.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl