15.03.2020, 13:41 | czytano: 2183

Oratorskie sukcesy uczniów II LO w Nowym Targu

arch. szkoły
Aleksandra Podgórna, Oskar Fryźlewicz i Weronika Bosak z II LO uczestniczyli w eliminacjach regionalnych XXII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, które odbyły się w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Konkurs jest przedsięwzięciem edukacyjnym motywującym do pielęgnowania pięknej polszczyzny, kształcącym wysoką sprawność językową, skłaniającym do refleksji nad miejscem wartości w życiu młodego człowieka oraz przygotowującym do świadomego uczestnictwa w życiu publicznym. Zadaniem uczestników jest wygłoszenie 5-minutowego przemówienia nawiązującego do hasła przewodniego, które w tym roku brzmiało: „Czasy walki o wolność ojczyzny – pamiętać o nich czy odłożyć je do lamusa?”
Nowotarscy licealiści doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Po laury najlepszego mówcy sięgnęła Aleksandra Podgórna – uczennica klasy II d. Jury zdecydowało o przyznaniu jej pierwszego miejsca i zarekomendowało do reprezentowania Małopolski podczas eliminacji ogólnopolskich. Aleksandra znakomicie wywiązała się z tego zadania. Eliminacje ogólnopolskie odbyły się 6 marca w Sali Obrad Sejmu Śląskiego w Katowicach.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl