03.07.2020, 20:18 | czytano: 2010

Zakończenie roku szkolnego w "Rolniku" (zdjęcia)

arch. szkoły
„ZSCKR Nowy Targ - … kończymy realnie, ale w mocno okrojonym składzie.”
26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020. Rok szczególny i dziwny. W sporej jego części życie szkolne przeniosło się do wirtualnej przestrzeni sterowanej z domowych zakamarków.
Tak czy inaczej, dotrwaliśmy, niektórzy nawet z niemałymi sukcesami. I chociaż momentami było trudno, wszyscy zasługujemy na tytuły mistrzów zdalnej nauki. Żeby tradycji stało się zadość, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Suskiego w Nowym Targu uroczyste zakończenie roku odbyło się realnie, ale w mocno okrojonym składzie.

Dotąd korytarze w dniu rozdania świadectw zawsze buzowały uczniowskim zgiełkiem podsycanym chęcią uwolnienia się ze szkolnych murów na dwa pełne miesiące wakacyjnej beztroski. Tym razem inaczej: stęskniona młodzież pojawiła się w szkole po raz pierwszy od ponad trzech miesięcy. I to nie gremialnie, hucznie, ale szeptem, w grupach, z zachowaniem dystansu wymuszonego pandemią.

Swój sukces w tym dniu świętowali pierwsi w historii absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia. To głównie do nich skierowane były ciepłe słowa Pani Dyrektor Agnieszki Topolnickiej, przewodniczącego Rady Rodziców Pana Marka Galicy oraz wychowawcy klasy Pana Roberta Stanka. Miłą niespodzianką okazał się przygotowany przez uczniów klasy II Branżowej filmik z pozdrowieniami i życzeniami dla absolwentów.

Tym, którym przyszło wkroczyć w dorosłość w szczególnie trudnym czasie, patronowały słowa Alberta Camus: ,,Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia.”

Gościem szczególnym uroczystości był Pan Robert Jakubik Dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który odczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Ardanowskiego oraz skierował życzliwe słowa pod adresem całej społeczności ZSCKR w Nowym Targu, obecnej dyrekcji, a także byłego już, wieloletniego dyrektora Pana Mariana Nowaka.
Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także laureaci Szkolnego Konkursu na Projekt Szaty Graficznej Strony Internetowej Szkoły, Oskar Knapik i Igor Jarząbek.

Pokrzepieni góralską muzyką w wykonaniu szkolnego zespołu Holny, wszyscy udali się na wakacje...

Życzymy Wam pięknego lata, udanego wypoczynku i tego, co szczególnie ważne w tym czasie: zdrowego rozsądku, który może okazać się gwarancją powrotu do ,,normalnej” szkolnej rzeczywistości we wrześniu. Do zobaczenia!

ZSCKR Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl