03.07.2020, 22:12 | czytano: 2083

Uczennica II LO zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu

arch. szkoły
Zuzanna Rączka – uczennica klasy II d w II LO w Nowym Targu zajęła pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Jacka Kaczmarskiego organizowanym przez Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Eliminacje konkursowe składały się z trzech etapów. Etap polegał na napisaniu pracy krytycznej poświęconej wskazanym motywom w twórczości Kaczmarskiego. Drugi etap miał postać rozmowy o przesłanej pracy konkursowej, w trakcie której jurorzy oceniali wiedzę uczestnika, dojrzałość spojrzenia na temat i umiejętność obrony swojego zdania podczas dyskusji. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące treści pracy, utworów w niej omówionych i prowadzili rozmowę z jurorami. Ostatnim elementem tego etapu było rozpoznawanie tytułów utworów, których fragmenty zaprezentowano uczestnikom. Natomiast podczas trzeciego etapu uczestnicy dokonywali ustnej analizy i interpretacji jednego z wylosowanych utworów poetyckich oraz uczestniczyli w quizie dotyczącym biografii i dorobku literackiego barda „Solidarności”.
Zuzanna okazała się bezkonkurencyjna w każdym etapie zmagań konkursowych i zdobyła nagrodę główną – 1300 złotych. Uczennica przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem swojej polonistki – dr Anny Miśkowiec.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl