28.07.2020, 20:54 | czytano: 957

Zostań uczniem Oddziału Przygotowania Wojskowego

NOWY TARG. Prywatne Liceum Ogólnokształcące pozyskało pozytywną opinię Ministra Obrony Narodowej i tym samym otrzymało pozwolenie na tworzenia w szkole Oddziałów Przygotowania Wojskowego.
Ponad 180 szkół z całej Polski zgłosiło swój akces do programu inicjowanego przez resort Obrony Narodowej. Zezwoleń wydano znacznie mniej.
Oddział Przygotowania Wojskowego daje możliwość realizowania w szkole ujednoliconego programu, przy wsparciu MON oraz pod jego nadzorem (merytorycznym i finansowym), czego rezultatem będzie uzyskanie przez uczniów konkretnych korzyści takich jak: możliwość odbycia skróconej służby przygotowawczej, a w konsekwencji pozostanie żołnierzem rezerw osobowych SZ RP lub wstąpienie do czynnej służby wojskowej, a także aplikowanie na wyższe uczelnie wojskowe (dodatkowe punkty w procesie rekrutacji. Siłom Zbrojnym RP zapewni to przede wszystkim zwiększenie rezerw osobowych.

W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym klasy wojskowe funkcjonują w od ponad 20 lat i prowadzone są w formie innowacji pedagogicznych, w oparciu o autorski program szkolenia, gdzie wraz z kształceniem ogólnym, zgodnym z podstawą programową, wprowadzony został program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego, który stanowi dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Więc jeśli jesteś młodym człowiekiem, który oczekuje czegoś więcej od szkoły? Chcesz rozwijać swoje pasje i umiejętności? Lubisz sport i zdrową rywalizację? Jesteś gotowy na nowe wyzwania? Zapraszamy do nas! Zostań uczniem klasy wojskowej!

źródło: szkoła
komentarze
com29.07.2020, 08:35
A palarnie szkoła uczniom wreszcie zapewni, czy dalej co przerwę cała "stonka" się będzie rozlewała po okolicznych bramach? Świetna reklama dla szkoły patrząc na tych uczniów zachowanie ;]
Zobacz pełną wersję podhale24.pl