21.08.2020, 13:31 | czytano: 1142

Higienistka stomatologiczna - kierunek z przyszłością

Z najnowszych badań wynika, że wartość rynku usług stomatologicznych w najbliższych latach znacząco przybierze na sile. Wpływ na to mają korzystanie przez klientów gabinetów ze świadczeń prywatnych oraz rosnąca świadomość dotycząca zdrowia jamy ustnej i uzębienia. Nie bez znaczenia są także wysokie oczekiwania pacjentów względem oferowanych usług. Dlatego już dziś wiele gabinetów dentystycznych stawia na wykwalifikowany personel, w tym higienistki stomatologiczne.
Osoby przygotowane do zawodu, pod nadzorem lekarza prowadzą działalność higieniczno-profilaktyczną, wykonując różnego rodzaju zabiegi z zakresu stomatologii.
W Prywatnej Szkole Policealnej im. prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu higienistki stomatologiczne uczą się anatomii, fizjologii, patofizjologii narządu żucia, komunikacji interpersonalnej, zawodowego języka angielskiego. Ponadto nabywają umiejętności praktyczne w zakresie zasad i technik wykonywania zabiegów profilaktyczno-leczniczych w stomatologii, prowadzenia dokumentacji w gabinecie dentystycznym, udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz materiałoznawstwa w stomatologii.

Szkoła chwali się wysokim poziomem nauki , który zapewnia kadra dydaktyczna złożona z lekarzy dentystów, co owocuje wysoką zdawalnością egzaminów państwowych. Absolwenci kierunku higienistka stomatologiczna z Prywatnej Szkoły Policealnej im. Prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu mogą liczyć na stabilne zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale również poza granicami kraju.

Wymagane dokument, 2 zdjęcia legitymacyjne, świadectwo ukończenia szkoły średniej, zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do praktycznej nauki zawodu.

źródło: Prywatne Szkoły Zawodowe im. prof. Jana Vonuleta w Nowym Targu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl