24.09.2020, 19:52 | czytano: 1261

W Liceum Goszczyńskiego „Teatr pod Zabytkowym Wieszakiem” wznowił działalność (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. Niewątpliwie teatr jest jedną z najbardziej społecznych form sztuki, stąd szybki powrót na deski auli I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Goszczyńskiego „Teatru pod Zabytkowym Wieszakiem” prowadzonego przez profesor Hannę Siękę.
„Iwona, księżniczka Burgunda” – dramat Witolda Gombrowicza został przygotowany w zeszłym roku szkolnym, jednak w związku z ograniczeniami i zamknięciem szkoły nie udało go się zaprezentować. Przedstawienie śmieszne i straszne, bo czy mamy na tyle siły żeby być odrębnym… Aby być innym trzeba byś ze stali – wprowadza w psychologiczny spektakl młodzież założycielka szkolnego teatru - Hanna Sięka.
Choć Iwona obdarta z ludzkich wad, słabości i łez przegrywa walkę ze światem, to jednak wygrywa sama ze sobą. Inna niż wszyscy bohaterka dramatu Gombrowicza jest odporna na dostosowanie się do innych, mimo zaborczego świata, który ustawia ją według swoich algorytmów…

Nie da się ukryć, że aktorzy z ogromnym entuzjazmem wrócili do prób i z podwojoną energią odświeżyli tekst dramatu. Ich zaangażowanie było wyraźnie widoczne na przedstawieniach. Włożyli całe serce w to, co się działo na scenie, osiągając godny podziwu efekt. Spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Po tak długim czasie kwarantanny, radość z tworzenia czegoś wspólnie jest ogromna. Praca koła teatralnego idzie pełną parą. W planach jest kilka przedstawień, a najbliższe „Chcę kogoś poznać” zostanie zaprezentowane już w październiku w ramach świętowania Dnia Edukacji Narodowej.

W spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” wystąpili:
Iwona – Amelia Przystał
Książę Filip – Filip Frederick
Królowa – Angelika Grela
Cyprian – Maksymilian Dziedzic
Cyryl – Arkadiusz Ostwald
Innocenty – Maciej Duda
Iza – Joanna Bachleda
Waleria – Marzena Salisz
Damy: Martyna Kołodziej, Lidia Duda, Pola Latawiec, Martyna Konopka, Marta Mikołajczyk, Olga Chrzanowska, Adrianna Michalik oraz tegoroczni Absolwenci, których ze smutkiem żegnamy:
Król – Maciej Bafia
Szambelan – Grzegorz Bryniarski
Oprawa muzyczna – Żaneta Łaciak

Szczególnie podziękowania składamy charakteryzatorkom Magdalenie Dobrzyńskiej, Marlenie Bełciak i Angelice Kowal
Na całością czuwała profesor Hanna Sięka

źródło: szkoła
komentarze
Dr25.10.2020, 15:40
A Ania i Magister o uzusie (zwyczaju) językowym słyszeliście? O grzeczności w komunikacji?

Idąc do lekarza, też mówicie "Panie doktorze", a przecież gros lekarzy nie posiada tytułu naukowego doktora...

Zanim się zaczniemy wypowiadać w jakimś temacie, warto prześledzić historię danego zjawiska...Ale na to czasu nie ma, lepiej napisać uszczypliwy komentarz...
Aga30.09.2020, 20:20
Zgadzam się , na profesora długo się pracuje i trzeba zasłużyc!!!!
Magister24.09.2020, 20:22
W Goszczu nie ma profesorów Są magistrowie. Nauczyciel z liceum ma takie samo wykształcenie jak ten ze szkoły podstawowej. Może dość tej dziwnej tradycji.. Zresztą posługiwanie się tytułem naukowym, którego się nie posiada jest hmmmm.....
Zobacz pełną wersję podhale24.pl