25.09.2020, 11:32 | czytano: 1112

27. edycja akcji "Sprzątanie Świata" z udziałem uczniów Rolnika (zdjęcia)

arch. szkoły
Uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu wzięli udział w kolejnej już akcji „Sprzątanie Świata”.
Celem akcji było zachęcanie młodzieży do wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Podczas akcji szczególnie zachęcamy i uczymy jak nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i jak stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami. W świecie, w którym mamy wszystko na wyciągnięcie ręki, w którym wszystko możemy kupić za niewielkie pieniądze nie zastanawiamy się nad trwałością produktu ani czasem przebywania przedmiotów w naszym domu czy rękach. Warto analizować każdy zakup, a przed wyrzuceniem czegokolwiek zastanowić się, czy nie da się tego wykorzystać w inny sposób.

Oto nasza krótka relacja z akcji sprzątania: Sprzątaliśmy okoliczne tereny i lasy wokół szkoły na Kokoszkowie oraz wybrane fragmenty ulic naszej pięknej miejscowości. „Sprzątanie świata” poprzedziła akcja edukacyjna dotycząca wpływu plastiku na nasze życie.

Sukces działań w zakresie ochrony środowiska zależy od tego, ile osób się w nie zaangażuje. Cieszymy się, że cała społeczność szkoły rolniczej przyczyniła się do poprawy stanu środowiska, które nas otacza.

Po kolejnej już edycji „Sprzątania świata” kierujemy do wszystkich przesłanie: „Zarażaj swoją postawą innych. Dawaj przykład, sprzątaj po sobie – w lesie, na plaży, w parku, na pikniku. Po prostu– nie śmieć!”
Akcję przygotowały i przeprowadziły: Ewa Kalinowska-Gacek, Elżbieta Głodkiewicz, Mateusz Timek przy współpracy z Wydziałem Infrastruktury Urzędu Miasta w Nowym Targu.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl