12.02.2021, 11:09 | czytano: 954

Gala konkursu „Niepodległa piórem i obiektywem”

arch. szkoły
W tym tygodniu odbyła się (on –line) uroczysta gala laureatów konkursu „Niepodległa piórem i obiektywem”, zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uczniowi nowotarskiego Rolnika odnieśli sukces.
Celem konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego młodzieży poprzez zachęcenie jej do kształtowania więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, jego historią, tradycją i dążeniami do wolności oraz niepodległości. Uczniowie mieli możliwość wyrażenia swoich przemyśleń poprzez różne formy aktywności artystycznej – lirykę patriotyczną, opowiadanie o wydarzeniach 1920 roku, fotografię upamiętniającą proces budowania niepodległości.

Wychowankowie ZSCKR w Nowym Targu zajęli w tym konkursie III miejsce „Opowiadaniem weterana świadka tamtych wydarzeń”. Autorami nagrodzonego tekstu byli Bartłomiej Sas, Gabriel Żołdak, Aleksandra Pierwoła. Wyróżnienie natomiast otrzymał Piotr Kwak za lirykę patriotyczną napisaną w gwarze podhalańskiej.


Wyniki konkursu ogłosił Szymon Giżyński sekretarz stanu w MRiRW, a całą galę poprowadził Robert Jakubik dyrektor Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej Wsi. Przedstawiciele MRiRW podkreślali znaczenie kształcenia patriotycznego i tożsamości narodowej w życiu każdego z nas. Relacja z gali znajduje się na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl